Smrt Elisy Lam: Co se stalo v hotelu Cecil?

 
Smrt Elisy Lam: Co se stalo v hotelu Cecil?

Případ Elisy Lam nedává spát milovníkům záhad i konspiračních teorií. Co se tehdy v hotelu Cecil vlastně stalo?

Putování, které skončilo tragédií 

Elisa Lam byla kanadskou studentkou, která zemřela v losangelském hotelu Cecil. K této události došlo už v roce 2013. Její smrt však nedává spát dodnes.

Mladá Elisa, potomek čínských přistěhovalců, tou dobou, kdy došlo k nešťastné události, přesněji řečeno již studentkou nebyla. Dívka trpěla bipolární poruchou. Léčila se s ní, nicméně ji onemocnění omezovalo ve studiu, školu proto přerušila. Místo dalšího působení na VŠ se tak vydala procestovat jihozápad USA a o svém putování si psala i blog.

Studentka měla v plánu zamířit od San Diega podél pacifického pobřeží severně až k hranicím sousedního Oregonu. Už druhá zastávka v Los Angeles se jí stala osudnou. Ubytovala se totiž v hotelu Cecil. Zařízení již v minulosti proslulo jako doupě narkomanů, prostitutek a dalších entit nevalné pověsti.

Když si posléze hoteloví hosté stěžovali na nízký tlak vody i na to, že voda podivně chutná a má zvláštní tmavou barvu, šli zaměstnanci hotelu situaci prověřit.

Jak se Elisa dostala na střechu hotelu?

Když kontrolovali stav vody v cisternách umístěných na střeše hotelu, objevili v jedné z nich nahé tělo Elisy Lam. Dívka byla mrtvá. Příčinou smrti bylo, jak konstatoval koroner, utonutí. Vyloučeno bylo cizí zavinění nebo přítomnost drog či alkoholu. Co se týče léků, pitva prokázala jen ty medikamenty, které Elisa užívala na svou bipolární poruchu.

Případ tak obestírají otázky. Do dvou a půl metru vysokých nádrží by se dívka sama nedostala, ostatně při vyzvedávání těla se musela vypustit voda a nádrže naříznout. Žebřík se ovšem na místě činu nenašel. A jak za sebou dokázala zavřít těžké víko, pokud už by se jí takovou překážku povedlo překonat? Na střechu by se pochopitelně vůbec neměla dostat, přístup sem oficiálně mají pouze hoteloví zaměstnanci, proč se tedy nespustil alarm?

Řetězec chybějících odpovědí roztočil kolotoč divokých spekulací. Nepřidal tomu ani záznam z bezpečnostních kamer, které nechala zveřejnit policie v době, kdy mladou studentku začali postrádat její rodiče a děvče tak bylo pohřešováno.

Co napovídá záhadné video

Je na něm Elisa zřejmě v posledních chvílích života. Dívka se však chová přinejmenším iracionálně. Vbíhá do výtahu, zběsile mačká tlačítka. Výtah však nechce odjet, mladá žena gestikuluje, schovává se a znovu mačká tlačítka. Výtah se nerozjíždí a Elisa nakonec odchází. Až poté se výtah rozjíždí.

Posléze se také přišlo na to, že se záznamem se manipulovalo, chybí na něm desítky vteřin. Vystřihl snad někdo právě toho, kdo ví, co stálo za smrtí Elisy Lam? Nebo byl dotyčný přímo za její smrt zodpovědný?

Podle všeho dívka sebevražedné tendence nejevila a svědci potvrdili, že se v dnech, kdy ji ještě viděli živou, chovala normálně. Kdo nebo co jí tedy „pomohlo“ na onen svět? Souvisí to nějak s temnou minulostí celého místa? Hotel Cecil se stal dějištěm řady úmrtí, ubytoval se tu například Rakušan Jack Unterweger, který proslul jako vrah prostitutek.

Je hotel prokletý? Může být branou do jiné dimenze či do pekel jak někteří tvrdí? Stála za tragickým úmrtím pouhá nešťastná náhoda? Podaří se někdy nepochopitelnou smrt nešťastné Elisy objasnit? Zatím tyto otázky nedávají spát milovníkům záhad po celém světě.

 

Tagy :