Dárek, který rozsvítí každou oslavu

 
Dárek, který rozsvítí každou oslavu

Určitě máte ve svém okolí osoby, které sice máte moc rádi, nebo si jich vážíte a rádi byste jim udělali radost. Jen absolutně nevíte, co jim darovat.

Řešení je jednoduché – darujte jim kvalitní svíčku. Když si vyberete svíci z pravého včelího vosku, potěšíte i milovníky všeho přírodního a tradičního. Svíčky z včelího vosku provázejí lidstvo už velmi dlouho. A navíc – ta jemná vůně je prostě nenapodobitelná.

Světlo svíček provází nejen všechny rodinné oslavy, ale neoddělitelně patří i k romantickým schůzkám, příjemné relaxaci, a dokonce i k chvílím, kdy chce být někdo v klidu a sám. Svíčky z včelího vosku se vyrábějí dvěma základními metodami – buď se stáčejí z plátů včelího vosku, nebo odlévají do skleniček, plechovek či forem. Stáčené svíčky jsou typické strukturou včelí plástve na povrchu. Nejčastěji jsou pláty stáčené do válečků, ale můžete si koupit i svíčky, které mají půdorys čtverce. Zdobí se pečetí, drobnými figurkami, přírodninami, perličkami, přebalem z látky…  Dětem nebo milovníkům ruční práce můžete koupit i kreativní sadu na výrobu originálních svíček z včelího vosku.

Lité svíčky mohou mít nejrůznější tvary. Klasické válečky jsou zdobené různými obrázky, listy, reliéfy, ale odlévají se také svíčky ve tvaru zvířátek, květin, stromečků, šišek a dalších přírodních motivů, včetně včelí plástve. Ale odlít se dají i méně obvyklé tvary, třeba klubíčko, Rubikova kostka, velikonoční vajíčko nebo malý včelí úl. Krásným dárkem může být i velká svíčka v kovové krabičce se třemi knoty, která vydrží nepřetržitě hořet až devět hodin. Velmi populární jsou také svíčky – figurky andílků, nebo srdíček. 

Asi nejvíc jsou svíčky spjaty s obdobím Vánoc. Kromě klasických válců s motivem zvonku, s vánočními přírodními ozdobami si můžete koupit třeba svíčku ve tvaru vánočního betlému, nebo svíčkové dárky i s mašličkou. Ze včelího vosku se vyrábějí i populární čajové svíčky v kovovém kalíšku, rovněž s různými motivy, nebo svíčky plovoucí. Mít na Vánoce zapálené plovoucí oříšky a dívat se u toho na Tři oříšky pro Popelku, je více než stylové.

 

Tagy :