Jak vybrat osvětlení pro svůj byt

 
Jak vybrat osvětlení pro svůj byt

Zeptejte se sami sebe: k čemu je vám ten dokonalý interiér, když jej nevidíte?
Pro většinu z nás, kteří žijeme ve městech a malých obydlích, je přirozené světlo, stejně jako čistý vzduch a vysoké stropy, nepolapitelnou záležitostí. Proto se většina z nás spoléhá především na umělé zdroje.

Způsob osvětlení místnosti - ať už nízké a atmosférické, dekorativní a esoterické nebo jasné a praktické - je pravděpodobně jedním z nejdůležitějších (a obvykle přehlížených) aspektů dekorace.

Jak efektivně osvětlit otevřenou místnost?

Nejlepší způsob, jak osvětlit otevřenou místnost, je považovat každou místnost za samostatnou, například kuchyň, jídelnu a obývací pokoj. Vypracujte nejlepší řešení pro každou oblast a pak je spojte s jedním řídicím systémem, aby mohly všechny fungovat společně. Namísto otočného stmívače se čtyřmi nebo pěti různými knoflíky můžete díky ovládacímu systému stisknout jedno tlačítko pro denní scénu, další pro podvečerní scénu, pak scénu pro stolování a poslední scénu pro sledování televize.

Jak bychom měli dekorativně osvětlit místnost bez oken?

Oblíbený způsob osvětlení místností bez oken je zabudování osvětlení do polic. Regály lze osvětlit mnoha způsoby: podsvícením, které vrhá na předměty siluetu, čelním osvětlením, které osvětluje přední část předmětů, nebo jednotlivými miniaturními stropními svítidly. Tím se v místnosti vytvoří efekt okna, který jí dodá hloubku a zajímavost.

Co je třeba vzít v úvahu při osvětlování ložnice?

Samozřejmě v závislosti na stylu musíme myslet na lampy po obou stranách postele pro náladu, ale také bych zajistil samostatné vyhrazené světlo na čtení po obou stranách postele. Na konci postele zavedeme osvětlení pomocí dvou svítidel, která by osvětlovala přehoz.

Dále standardní lampa u židle nebo na komodě a pokud je místnost velká, vrhneme přímé světlo na skříň, zejména pokud není žádné vnitřní osvětlení. Nejdůležitější je však zajistit, abychom použili stmívač, který zajistí vytvoření nálady.

Jaká světla můžeme použít v jídelně?

Ústředním bodem by mohl být lustr, ale vždy bych měl také dvě bodová světla s úzkým paprskem, která by se zaměřila na střed jídelního stolu. Svíčky jsou také báječné pro vytvoření atmosféry v místnosti. Nástěnná a stolní svítidla dobře fungují jako měkké celkové světlo spolu se soustředěnými stropními svítidly, která osvětlují umělecká díla.

Jak kreativně osvětlit koupelnu?

V koupelně by mělo být osvětlení praktické a jasné pro den, ale zároveň by mělo mít kouzlo lázní, aby umožňovalo relaxaci v noci. Z praktických důvodů zvažujme celkové osvětlení, osvětlení pro úkoly a osvětlení pro náladu a atmosféru. Stropní svítidla jsou praktickou úvahou pro celkové osvětlení, ale zapomeňme na koncept mřížkového osvětlení. Místo toho rozjasníme povrchové úpravy umístěním LED svítidla v blízkosti obkladové nebo kamenné stěny, abychom dramaticky zvýraznili povrchovou úpravu. Ty poté poskytují pruhy světla téměř jako tekoucí voda.

 

Tagy :